The Fall of the Islamic Republic of Afghanistan

Już jutro o godz. 11:00 w trakcie VIII Festiwalu Studiów Azjatyckich dr Barnett R. Rubin wygłosi wykład pt. „The Fall of the Islamic Republic of Afghanistan”.

Już jutro o g. 11:00 w trakcie VIII Festiwalu Studiów Azjatyckich dr Barnett R. Rubin wygłosi wykład pt. „The Fall of the Islamic Republic of Afghanistan”.

Dr Rubin to amerykański politolog i ekspert w zakresie Afganistanu i Azji Południowej, pracował jako adiunkt w zakresie nauk politycznych w Columbia University oraz Yale University, był również pracownikiem naukowym Centrum Współpracy Międzynarodowej w Nowym Jorku (CIC), dyrektorem Centrum Działań Prewencyjnych oraz dyrektorem Studiów nad Pokojem i Konfliktami w Radzie ds. Stosunków Międzynarodowych w Nowym Jorku. W latach 2009-2013 r. dr Rubin był starszym doradcą specjalnego przedstawiciela ds. Afganistanu i Pakistanu w Departamencie Stanu USA. Był on także doradcą Specjalnego Przedstawiciela Sekretarza Generalnego ONZ ds. Afganistanu podczas negocjacji, które doprowadziły do zawarcia Porozumienia z Bonn w 2001 roku.

W trakcie wykładu dr Rubin odpowie na pytanie, dlaczego Islamska Republika Afganistanu, wspierana przez USA i NATO, upadła tak szybko, jeszcze przed zakończeniem procesu wycofywania się stamtąd wojsk amerykańskich. Wnikliwej analizie zostanie poddana historyczna słabość państwa afgańskiego oraz rola USA na terenach wokół Afganistanu.

Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, ul. Oleandry 2a, g. 11:00, sala 1.03.

FAQ dla studentek i studentów 1 roku !
Egzamin TOPIK 2022
Zapraszamy na szkołę online języka chińskiego BFSU "Chinese Bridge" 2022