Instytut Boyma zaprasza do współpracy

Nowy Raport (III) Studium Europy Wschodniej
publikacja

Nowy Raport (III) Studium Europy Wschodniej

Szanowni Państwo, już jest dostępny III Raport Grupy Analitycznej "Białoruś w regionie" Studium Europy Wschodniej. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką raportu - zwłaszcza z artykułem dot. relacji na linii Chiny - Białoruś.
więcej o Nowy Raport (III) Studium Europy Wschodniej

Od kilkunastu godzin trwa rosyjska agresja na Ukrainę. Ginie niewinna ludność cywilna. Agresja ta zagraża również bezpośrednio bezpieczeństwu Polski. Sytuacja wymaga reakcji na każdym poziomie i nikt nie jest zwolniony od podjęcia zdecydowanych kroków które z jednej strony wyrażałyby potępienie dla agresora, zaś z drugiej okazałyby właściwą solidarność z Narodem Ukraińskim.
więcej o Apeluję o natychmiastowe zawieszenie wszelkich umów międzynarodowych z uczelniami Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi

Zapraszamy na wykład i dyskusję online "Democracy and Ethnic Nationalism", zorganizowaną przez Center for Cultural and Ethnic Studies, University of Sumatera Utara, (Medan, Indonezja). Jedynym z uczestników spotkania jest dr Łukasz Stach, pracownik Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
więcej o 14.01.2022 godz. 8.00- Democracy and Ethnic Nationalism - wykład i dyskusja online

Serdecznie polecamy webinarium "Jews and Muslims in Dubai, Berlin, and Warsaw: Interactions, Peacebuilding Initiatives, and Improbable Encounters" zorganizowane przez Center of German and European Studies na Brandeis University z udziałem Prof. Joanny Dyduch, które odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia o godz. 18.00. Więcej szczegółów tutaj
więcej o Prof. Joanna Dyduch na Webinarium Jews and Muslims in Dubai, Berlin, and Warsaw: Interactions, Peacebuilding Initiatives, and Improbable Encounters

Wszystkich zainteresowanych rozwojem sytuacji w Afganistanie po przejęciu władzy przez talibów zachęcamy do obejrzenia webinarium, które otwiera naszą serię webinariów azjatyckich (#webinazja). Organizatorami najbliższego webinarium - pt. "Nowe (?) rządy talibów w Afganistanie: aspekty wewnętrzne i międzynarodowe" - są Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych UW. Transmisja odbędzie się 24 listopada br. w godz. 18:00-20:00 na Facebooku: www.facebook.com/IBIDW/
więcej o Webinaria azjatyckie: "Nowe (?) rządy talibów w Afganistanie: aspekty wewnętrzne i międzynarodowe" - 24 listopada br. (Facebook)

Po czterech latach profesorowie Jan Wiktor Tkaczyński i Łukasz Gacek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu zakończyli realizację grantu Czy przyjęte standardy oraz doświadczenia Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska naturalnego mogą znaleźć zastosowanie w procesie tworzenia polityki ekologicznej w Chinach? w konkursie OPUS finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Efektem projektu jest już druga monografia, tym razem w j. chińskim!
więcej o Nowa książka Prof. Jana W. Tkaczyńskiego i Prof. Łukasza Gacka w języku chińskim!