W dniach 7-8 marca oraz 28-29 marca 2020 roku odbędą się monograficzne eksperckie zajęcia weekendowe: „Wywiad i kontrwywiad. Służby specjalne państw Bliskiego Wschodu”. Poprowadzą je eksperci – teoretyk i praktyk z zakresu działania służb specjalnych, dwaj generałowie: prof. dr hab. Bogusław Pacek oraz były Szef Służby Wywiadu Wojskowego – generał brygady Radosław Kujawa. Zajęcia rozpoczynają się w soboty o 9.00 i w niedziele o 10.00.Każdego dnia (sobota, niedziela) zajęcia trwają cztery razy po 7,5 godzin (łącznie 30 godzin – 4 punkty ECTS).
więcej o Zajęcia eksperckie: Wywiad i kontrwywiad. Służby specjalne państw Bliskiego Wschodu

Szkolenie na temat praw i obowiązków studentów I roku

Uwaga studencie I roku licencjatu - obowiązkowe! W związku z inicjatywą Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego i pod patronatem Pana Rektora Armena Edigariana, w najbliższym czasie odbędą się obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku studiów I stopnia na temat praw i obowiązków studenta. Każdy student I roku studiów prowadzonych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ powinien zarejestrować się poprzez system USOS na jedną z trzech dat szkoleń, zgodnie z procedurą opisaną w załączniku do niniejszego maila. Macie Państwo do dyspozycji opcje trzech różnych dni tygodnia, co ma związek z różnym harmonogramem zajęć na różnych kierunkach studiów. Każdy student, który się zarejestruje i weźmie udział w szkoleniu uzyska formalne zwolnienie z udziału w zajęciach dydaktycznych mających miejsce w czasie szkolenia.
więcej o Szkolenie na temat praw i obowiązków studentów I roku

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ zapraszają na spotkanie z Mirosławem Wróblewskim, Dyrektorem Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Tematem wystąpienia będzie: "Społeczeństwo nadzorowane w dobie nowoczesnych technologii". Moderatorem dyskusji będzie dr Agnieszka Nitszke z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. termin: 18 listopada, godz. 16:45-18:15 miejsce: Aula Średnia B, Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33.
więcej o 18.11 - debata "Społeczeństwo nadzorowane w dobie nowoczesnych technologii".z udziałem dyrektora zespołu z biura Rzecznika Praw Obywatelskich

Nowa publikacja pracowników IBiDW na temat azjatyckiego modelu rozwoju

Już jest dostępna książka napisana przez pracowników IBiDW pt.: Azjatycki model polityki rozwoju społeczno-gospodarczego. Wybrane aspekty w świetle standardów i doświadczeń Unii Europejskiej pod redakcją Jana Wiktora Tkaczyńskiego i Marka Świstaka. Książka odpowiada na najistotniejsze pytania w zakresie azjatyckiego modelu rozwoju społeczno-gospodarczego z perspektywy europejskiej. Autorzy podjęli się zbadania przyczyn i konsekwencji dynamicznego rozwoju gospodarczego dla ustroju politycznego i gospodarki w Europie oraz w wybranych państwach Dalekiego Wschodu.
więcej o Nowa publikacja pracowników IBiDW na temat azjatyckiego modelu rozwoju

20.11 - wykład prof. Dana Korna

Zapraszamy na wystąpienia prof. Dana Korna "Like any other state? Israeli politics, economy and society after 70 years of existence", które odbędzie się w środę (20 listopada) o godzinie 15.00 w sali 1.02 IBiDW. Prof. Dan Korn jest byłym członkiem Knesetu, wykładowcą Uniwersytetu w Tel Awiwie, wybitnym ekspertem specjalizującym się w polityce współczesnego Izraela.
więcej o 20.11 - wykład prof. Dana Korna

6.07-31.07.2020 Szkoła Letnia na BFSU

Zapraszamy na Szkołę Letnią na Beijing Foreign Studies University, która odbędzie się od 6 do 31 lipca 2020 r. Mamy cztery miejsca dla studentów na bardzo korzystnych warunkach (zwolnienie z opłat za zajęcia i akademiki). Rejestracja rozpoczyna się 11 stycznia 2020 r. Szczegóły znajdują się tutaj.
więcej o 6.07-31.07.2020 Szkoła Letnia na BFSU