

Unikalne studia podyplomowe prowadzone przez najlepszych specjalistów w Polsce
Rekrutacja na studia w edycji 2021/2022 rozpocznie się w maju 2021. Konkretne informacje zostaną umieszczone na tej stronie pod koniec kwietnia.
Współczesne Chiny – społeczeństwo, polityka, gospodarka - edycja 2020/2021
Studia przygotowują do świadomego rozwijania kariery w ramach szeroko pojętej współpracy z Chinami. Adresowane są do wszystkich osób, które interesują się współczesnymi Chinami, zwłaszcza do tych, dla których są one istotne w różnych przejawach życia zawodowego: przedsiębiorców, samorządowców, nauczycieli, działaczy organizacji pozarządowych.
Podstawowym celem jest przygotowanie Słuchacza do skutecznego uczestniczenia w interakcjach z reprezentantami chińskiego społeczeństwa w różnych sytuacjach społecznych, przede wszystkim o charakterze zawodowym. W trakcie studiów Słuchacz pozna specyfikę chińskiej kultury, historii, gospodarki i polityki. Problematyka studiów uzupełniana jest o wymiar praktyczny, obejmujący umiejętności i kompetencje z zakresu komunikacji społecznej w środowisku wielokulturowym, prowadzenia negocjacji, planowania przedsięwzięć biznesowych we współpracy z Chinami, a także komunikowania się w stopniu podstawowym w j. chińskim albo doskonalenia już posiadanych kompetencji w tej sferze poprzez specjalistyczne zajęcia z języka biznesu.
Terminy: Dwa semestry od października 2020 do czerwca 2021 roku. Zaplanowano 10 zjazdów w soboty i niedziele (od 10:00 do 19:00). W pierwszym semestrze 2020/2021 zajęcia będą się odbywały zdalnie poprzez platformę MS Teams (logowanie za pomocą adresów mejlowych w domenie uj.edu.pl, które Słuchacze otrzymają po zapisie na studia).
Decyzja o trybie nauczania w II semestrze będzie uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz rozporządzeń władz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeśli będą się odbywały w normalnym trybie, to będzie to miało miejsce w centrum Krakowa, w nowoczesnym budynku Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ przy ul. Oleandry 2a.
Zjazdy w I semestrze (zdalne):
Zjazdy w II semestrze (zdalne):
Harmonogram na I semestr w pdf
Harmonogram na II semestr w pdf (ostatnia aktualizacja 4.02.2021)
Instrukcja uzyskania dostępu do zajęć zdalnych
Wpisy na studia: Od 21 do 25 września 2020 w godz. 9:00-15:00, ul. Oleandry 2a, pok. 0.09. UWAGA: konieczne jest dokonanie osobiście lub przez pełnomocnika wpisu na studia, podpisania umowy i przedstawienia oryginałów dokumentów przed rozpoczęciem studiów. Potrzebne dokumenty: (1) ankieta osobowa, pobrana z indywidualnego konta IRK, wydrukowana i podpisana, (2) kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z oryginałem do wglądu, (3) dowód osobisty bądź paszport do wglądu.
Koszt: 2500 zł. Całkowity koszt studiów, dzięki dofinansowaniu, wyniesie 2500 zł.
Prowadzenie: wykładowcy Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu i innych wiodących uczelni (UW, UAM), pracownicy Instytutu Konfucjusza, dyplomaci i biznesmeni z doświadczeniem na rynku chińskim
Bloki tematyczne: język chiński (grupa początkująca: ogólny, grupa zaawansowana: biznesowy), systemy prawne Chin, gospodarka Chin, wprowadzenie do historii oraz kultury tradycyjnej i współczesnej Chin, bezpieczeństwo i polityka zagraniczna Chin, chińskie społeczeństwo w okresie przemian i wielokulturowość Chin, relacje międzykulturowe, współpraca z tłumaczami, biznes w Chinach.
Zaliczenia odbywają się na podstawie obecności i aktywności na zajęciach oraz testach kończących poszczególne moduły w po pierwszym i drugim semestrze.
Sekretariat studiów podyplomowych ul. Oleandry 2a (p. 0.09, parter) otwarty od wtorku do piątku w godz. 9:00-14:00. Kontakt mejlowy: sekretariat-orient(at)uj.edu.pl
Kierownik studiów: dr Joanna Wardęga
joanna.wardega(at)uj.edu.pl
Zaplanowane zajęcia i semestr, w którym się odbędą:
Zaliczenia odbywają się na podstawie obecności i aktywności na zajęciach oraz testach kończących poszczególne moduły po każdym semestrze.
FAQ:
Więcej szczegółów na temat zapisu na studia na stronie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UJ.