Informacje praktyczne

Obszar studiów prowadzonych w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu obejmuje kulturę, stosunki społeczne, tradycje, praktykę polityczną, religie i obyczaje Krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Szczególny nacisk kładzie się na zrozumienie i poznanie bieżących wydarzeń w tym regionie. Ten typ studiów znany jako area studies jest szczególnie upowszechniony na obszarze Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej - i do tej pory nie był w pełni reprezentowany w uczelniach wyższych w Polsce.

Obecnie Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu w ramach kierunku: kulturoznawstwo kształci studentów w ramach dwóch różnych specjalności: studia bliskowschodnie i studia dalekowschodnie na poziomie I i II stopnia (st. licencjackie i st. uzupełniające magisterskie) w trybie stacjonarnym oraz studia dalekowschodnie na poziomie I stopnia w trybie niestacjonarnym.

Studia azjatyckie

Od roku akad. 2016/17 Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu będzie kształcił studentów na kierunku:

STUDIA AZJATYCKIE

w specjalnościach:
studia bliskowschodnie oraz studia dalekowschodnie.

Na każdą specjalność jest uruchomiona oddzielna rekrutacja. Prowadzimy studia I i II stopnia na obu specjalnościach stacjonarne oraz studia I stopnia niestacjonarne (dawne zaoczne) na spec. studia dalekowschodnie.

Uczymy języków orientu: japońskiego, chińskiego, koreańskiego, arabskiego, hebrajskiego i hindi. Ponadto można w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu uczyć się języka Bahasa Indonesia.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia - w j. angielskim

Rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia

Rekrutacja na studia niestacjonarne II stopnia