Informacje praktyczne

Obszar studiów prowadzonych w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu obejmuje kulturę, stosunki społeczne, tradycje, praktykę polityczną, religie i obyczaje krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Szczególny nacisk kładzie się na zrozumienie i poznanie bieżących wydarzeń w tym regionie. Ten typ studiów znany jako area studies jest szczególnie upowszechniony na obszarze Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej - i do tej pory nie był w pełni reprezentowany w uczelniach wyższych w Polsce.

Do roku 2019 Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu kształcił w ramach kierunku: studia azjatyckie i w dwóch różnych specjalnościach: studia bliskowschodnie i studia dalekowschodnie na poziomie I i II stopnia (st. licencjackie i st. uzupełniające magisterskie) głównie w trybie stacjonarnym. Studia I stopnia, na kierunku: studia azjatyckie, specjalość: studia dalekowschodnie dzieliły się dodatkowo na moduły tj: Japonia, Chiny, Korea, Indie i Azja Południowa, Azja Centralna, Azja Południowo-Wschodnia.

Nasze studia

Od roku akad. 2019/20 Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu będzie kształcił
na studiach I stopnia na kierunkach:

STUDIA NAD CHINAMI

STUDIA NAD JAPONIĄ

STUDIA NAD KOREĄ

STUDIA NAD INDIAMI I AZJĄ POŁUDNIOWĄ

STUDIA NAD AZJĄ CENTRALNĄ

STUDIA NAD AZJĄ POŁUDNIOWO-WSCHODNIĄ

STUDIA AFRYKAŃSKIE

STUDIA BLISKOWSCHODNIE

na studiach II stopnia na kierunkach:

STUDIA AZJATYCKIE

KOREAN STUDIES

Na każdy kierunek jest uruchomiona oddzielna rekrutacja. 

Uczymy języków Azji i Afryki:
japońskiego, chińskiego, koreańskiego, arabskiego, hebrajskiego, hindi, suahili oraz języka indonezyjskiego (Bahasa Indonesia).

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia - w j. angielskim