Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Zajęcia eksperckie: Wywiad i kontrwywiad. Służby specjalne państw Bliskiego Wschodu

W dniach 7-8 marca oraz 28-29 marca 2020 roku odbędą się monograficzne eksperckie zajęcia weekendowe: „Wywiad i kontrwywiad. Służby specjalne państw Bliskiego Wschodu”. Poprowadzą je eksperci – teoretyk i praktyk z zakresu działania służb specjalnych, dwaj generałowie: prof. dr hab. Bogusław Pacek oraz były Szef Służby Wywiadu Wojskowego – generał brygady Radosław Kujawa.

Zajęcia rozpoczynają się w soboty o 9.00 i w niedziele o 10.00.Każdego dnia (sobota, niedziela) zajęcia trwają cztery razy po 7,5 godzin (łącznie 30 godzin – 4 punkty ECTS).

Zajęcia pozwolą przybliżyć w jaki sposób działają służby specjalne, jakimi metodami się posługują, jakie przedsięwzięcia specjalne(podsłuchy, podglądy, obserwacja itp.) stosują w swojej pracy. W jaki sposób werbują agentów oraz jak wpływają na działania rządów innych państw, a także jakie jest znaczenie służb specjalnych dla funkcjonowania państwa.

Ważną zaletą zajęć jest to, że będą one pokazywały jak praktycznie działają wywiad i kontrwywiad w Iraku, Iranie, Izraelu, Turcji, Arabii Saudyjskiej i innych państwach Bliskiego Wschodu.

Podobne zajęcia (Wywiad i kontrwywiad. Służby specjalne państw Dalekiego Wschodu) realizowane będą dla studentów specjalizujących się w problematyce Dalekiego Wschodu.

Link do rejestracji w USOS jest tutaj.

Published Date: 23.02.2020
Published by: Rafał Kwieciński