Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dostępne miejsca na studiach afrykańskich i studiach nad Indiami i Azją Południową!

W IBiDW trwa jeszcze do 12 września rekrutacja na dwa kierunki studiów licencjackich: studia afrykańskie i studia nad Indiami i Azją Południową. Dzisiaj szerzej o studiach afrykańskich, nowym, pierwszym w Polsce takim unikalnym kierunku:

Afryka zawsze była obiektem zewnętrznej ekspansji politycznej i gospodarczej, zwłaszcza narodów Europy i Azji jako rezerwuar siły roboczej oraz ze względu na bogactwo surowcowe. Dziś przed Afryką stoi wiele wyzwań, związanych m.in. z modernizacją polityczną, wieloetnicznym charakterem większości tutejszych społeczeństw, rozwojem społeczno-ekonomicznym, ochroną zdrowia, demografią i migracjami.

Studia afrykańskie to nowy, pierwszy w Polsce program nauczania o Afryce mający tak specyficzny charakter. Jego unikalność polega na tym, że odnosi się zarówno do Afryki Północnej, jak i Sahelu oraz Afryki Subsaharyjskiej. Po drugie, obok bardzo urozmaiconych przedmiotów tematycznych umożliwia naukę języków używanych na kontynencie afrykańskim (arabskiego i suahili). Po trzecie, program ten ma charakter dalece interdyscyplinarny. Oferuje bowiem zajęcia z zakresu nauk społecznych (w tym politologii i stosunków międzynarodowych, socjologii, geografii społecznej i ekonomicznej) oraz nauk humanistycznych (w tym historii, filozofii, literaturoznawstwa, językoznawstwa, nauk o kulturze i religii, a także nauk o sztuce).

Rekrutacja odbywa się tutaj

Data opublikowania: 27.07.2021
Osoba publikująca: Rafał Kwieciński