перейти до основного змісту
пропустити банер

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

termin: 9 - 10 marca 2024 roku w budynku przy ul. Oleandry 2a w Krakowie

Od soboty 9 marca do niedzieli 10 marca 2024 roku w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu odbyła się Konferencja Studencko-Doktorancka „Korea dawniej i dziś - część 2” organizowana przez Sekcję Koreańską DKN UJ. W wydarzeniu wzięło udział 25 prelegentów z uniwersytetów z całej Polski. Naukowcy i studenci mogli zaprezentować swoje referaty w sześciu panelach tematycznych, w tym kulturowym, historycznym, gospodarczym, społecznym oraz poświęconym Korei Północnej. Konferencję oficjalnie otworzyła pani dr hab. Renata Czekalska, prof. UJ, kierownik Zakładu Korei, a wykład inauguracyjny "Nowe otwarcie w relacjach japońsko-koreańskich" wygłosiła pani dr Joanna Guzik. W debatach i prelekcjach była możliwość udziału stacjonarnego oraz dzięki transmisji - on-line, co zwiększyło ilość uczestników/słuchaczy. Konferencja zrzeszyła młodych badaczy zajmujących się Półwyspem Koreańskim, a także ukazała różnorodność zagadnień związanych z tą częścią Azji. W imieniu przewodniczących sekcji oraz pani dr Angeliki Funek (opiekunki sekcji) dziękujemy wszystkim Państwu Studentkom i Studentom za zaangażowanie w przygotowanie i poprowadzenie konferencji oraz Państwu Prelegentom za wystąpienia. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Profesor Czekalskiej oraz Pani dr Guzik, które uświetniły przedsięwzięcie swoją obecnością.

рекомендовано
Emotional Responses to the Liberal World Order: Between West and East - Workshop

Korean Culture, History and Politics:  Międzynarodowa konferencja online - 22.04.2024

Korean Culture, History and Politics: Międzynarodowa konferencja online - 22.04.2024

I Kongres Bliskiego Wschodu zakończony ! W przyszłym roku Kraków !