перейти до основного змісту
пропустити банер

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

"8th International Symposium “Politics and Society in the Islamic world”, 24-25.10.2024

Szanowni Państwo,

W imieniu Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz współorganizatorów Katedry Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki (Uniwersytet Łódzki) i Zakładu Islamu Europejskiego (Uniwersytet Warszawski) serdecznie zapraszamy do udziału w "8th International Symposium “Politics and Society in the Islamic world”, który odbędzie się w dniach 24-25.10.2024.

Międzynarodowe Sympozjum koncentruje się na zagadnieniach politycznych i społecznych, które powiązane są z szeroko rozumianymi muzułmańskimi praktykami oraz ideami religijnymi w XX i XXI wieku. Sympozjum serdecznie zaprasza badaczki i badaczy z różnych dyscyplin, od nauk politycznych po kulturoznawstwo i nauki historyczne, do podjęcia wciąż palącej kwestii wzajemnych powiązań tradycji religijnej, jej dyskursu i praktyki z polityką, stosunkami międzynarodowymi, bezpieczeństwem, zmianami społecznymi, polityką tożsamościową.

Zgłoszenia udziału w sympozjum uprzejmie prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza on-line do 20 lipca 2024 r.

Link: Zgłoszenie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony Sympozjum, na której znajdują się szczegóły dotyczące zagadnień tematycznych wydarzenia oraz najważniejszych kwestii organizacyjnych.

Strona internetowa: https://islamicsymposiumeng.wordpress.com/

рекомендовано
24 maja 2024 roku - spotkanie autorskie z panią Borą Chung

Spotkanie jedwabiu z bursztynem. Chińsko-polska wymiana literacka