1000 Filmów które tworzą historie kina

Ukazał się nowy leksykon, którego współredaktorem jest pracownik naszego Instytutu dr hab. Piotr Kletowski, prof. UJ. Prezentuje on najważniejsze filmy w historii światowej kinomatografiii. Oprócz Profesora Kletowskiego hasła współtworzyła również Pani dr hab. Agnieszka Kuszewska, prof. UJ. Udział obojga Autorów w tym przedsięwzięciu jest gwarancją, że odnajdziecie Państwo w tej pozycji bardzo dużo Azji.
więcej o 1000 Filmów które tworzą historie kina

Szkoła Manuskrptów om-line Muzeum Azji i Pacyfiku

Gorąco polecamy Szkołę Manuskryptów Muzeum Azji i Pacyfiku. Warsztaty odbędą się on-line na platformie ZOOM od 8 do 10 grudnia.
więcej o Szkoła Manuskrptów om-line Muzeum Azji i Pacyfiku

III Koreanistyczne Sympozjum Studentów

Zakład Koreanistyki WO UW zaprasza Studentów IBiDW do udziału w III Koreanistycznym Sympozjum Studentów, 7 grudnia 2020 (zdalnie). Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.
więcej o III Koreanistyczne Sympozjum Studentów

China's environmental policy in terms of European Union standards

Nakładem prestiżowego wydawnictwa Vandenhoeck & Ruprecht (300 pkt według listy MNiSW) ukazała się monografia autorstwa pracowników naszego Instytutu, Panów Profesorów Jana W. Tkaczyńskiego i Łukasza Gacka
więcej o China's environmental policy in terms of European Union standards

od 17 listopada 2020 roku w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu możliwość kontaktu osobistego z sekretariatem wyłącznie dla osób zarejestrowanych w Uczelnianym Systemie Rezerwacji
więcej o Od 17 listopada w sekretariacie IBiDW uruchomiony zostanie ponownie "elektroniczny system kolejkowy"

European Association of Israel Studies (EAIS) z siedzibą w IBiDW UJ

Z radością informujemy, że European Association of Israel Studies (EAIS) przeniosło swoją siedzibę z londyńskiego School of Oriental and African Studies do Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.
więcej o European Association of Israel Studies (EAIS) z siedzibą w IBiDW UJ

Słowo od Dziekana na rok akademicki 2020/2021