W IBiDW trwa jeszcze do 12 września rekrutacja na dwa kierunki studiów licencjackich: studia afrykańskie i studia nad Indiami i Azją Południową. Dzisiaj szerzej o studiach afrykańskich, nowym, pierwszym w Polsce takim unikalnym kierunku: Studia afrykańskie to nowy, pierwszy w Polsce program nauczania o Afryce mający tak specyficzny charakter. Jego unikalność polega na tym, że odnosi się zarówno do Afryki Północnej, jak i Sahelu oraz Afryki Subsaharyjskiej. Po drugie, obok bardzo urozmaiconych przedmiotów tematycznych umożliwia naukę języków używanych na kontynencie afrykańskim (arabskiego i suahili). Po trzecie, program ten ma charakter dalece interdyscyplinarny. Oferuje bowiem zajęcia z zakresu nauk społecznych (w tym politologii i stosunków międzynarodowych, socjologii, geografii społecznej i ekonomicznej) oraz nauk humanistycznych (w tym historii, filozofii, literaturoznawstwa, językoznawstwa, nauk o kulturze i religii, a także nauk o sztuce).
więcej o Dostępne miejsca na studiach afrykańskich i studiach nad Indiami i Azją Południową!
15, 16, 19 lipca rekrutacja na studia azjatyckie (SUM)

więcej o 15, 16, 19 lipca rekrutacja na studia azjatyckie (SUM)
Egzamin TOPIK październik 2021

więcej o Egzamin TOPIK październik 2021
Projekty studenckie

W roku pandemii studenci kończący kursy Japońska okupacja w Korei oraz Japanese Business Culture and Etiquette zaprezentowali wyniki swoich niecodziennych projektów zaliczeniowych.
więcej o Projekty studenckie
Studia doktoranckie w Chinach

więcej o Studia doktoranckie w Chinach

więcej o Free Online International Exchange Events: "CJS Online Cafe" and "Modern Japan Discussion Table"

Profesor Krzysztof Gawlikowski nie żyje

2 marca zmarł jeden z najwybitniejszych polskich sinologów. Prof. K. Gawlikowski był absolwentem UW, a w latach 1964-1966 studiował język chiński w Pekinie.Na zawsze nieśmiertelne pozostaną jego rozdziały w monumentalnej publikacji pod red. Josepha Needhama Science and Civilisation In China (Cambridge University).
więcej o Profesor Krzysztof Gawlikowski nie żyje