Nagroda dla Jego Magnificencji prof. dr. hab. Wojciecha Nowaka

10 grudnia na uroczystości zamknięcia 2019 International Chinese Language Education Conference organizowanej przez Office of Chinese Language Council International / Confucius Institute Headquarters Hanban, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. dr hab. Wojciech Nowak otrzymał nagrodę honorową za zasługi dla Miejsca Dedykowanego i ciągłe wsparcie dla działalności Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie", którą jest jednostką popularyzującą kulturę chińską na Uniwersytecie i w Polsce.

Nagrodę wręczył Minister Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej, Pan Tian Xuejun (na zdjęciu). Tegoroczna konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich światowych Instytutów Konfucjusza odbywała się w Changsha, stolicy prowincji Hunan. RektorWojciech Nowak reprezentował UJ na posiedzeniu Rady Programowej Instytutów Konfucjusza, i jako jedyny członek Rady został także poproszony o wręczenie nagród przedstawicielom innych wyróżniających się Instytutów.

Dzięki staraniom JMR Rektora Nowaka trzy lata temu została podpisana umowa na mocy której, dzięki wspólnej inwestycji UJ i Hanbanu, przeprowadzono kompleksowy remont budynku przy ul. Oleandry 2a, stanowiącego obecnie nową siedzibę Instytutu Konfucjusza i Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

W skład delegacji UJ na konferencję wchodzili także Pełnomocnik Rektora ds. Internacjonalizacji, prof. Adam Jelonek, dr Bogdan Zemanek, dyrektor CJKiKCh UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” ze strony polskiej i pan Han Xinzhong, dyrektor ze strony chińskiej.

IBiDW wzmacnia współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym

Pan prof. dr hab. Bogusław Pacek został nowym dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego

16.12.2023 - wykład pani prof. Kim Seon Jung

Pokaz filmowy Parasite - 1.12.2023 godz. 17.00