W dniach 7-8 marca oraz 28-29 marca 2020 roku odbędą się monograficzne eksperckie zajęcia weekendowe: „Wywiad i kontrwywiad. Służby specjalne państw Bliskiego Wschodu”. Poprowadzą je eksperci – teoretyk i praktyk z zakresu działania służb specjalnych, dwaj generałowie: prof. dr hab. Bogusław Pacek oraz były Szef Służby Wywiadu Wojskowego – generał brygady Radosław Kujawa. Zajęcia rozpoczynają się w soboty o 9.00 i w niedziele o 10.00.Każdego dnia (sobota, niedziela) zajęcia trwają cztery razy po 7,5 godzin (łącznie 30 godzin – 4 punkty ECTS).
więcej o Zajęcia eksperckie: Wywiad i kontrwywiad. Służby specjalne państw Bliskiego Wschodu

Świat otwiera się na Azję... My również chcemy w tym otwarciu uczestniczyć.

Pana prof. dr hab. Adam W. Jelonek – dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu uhonorowany tytułem Gwiazdy Dyplomacji Publicznej
więcej o Świat otwiera się na Azję... My również chcemy w tym otwarciu uczestniczyć.

15.01.2020 - Debata: "Wybory na Tajwanie"

więcej o 15.01.2020 - Debata: "Wybory na Tajwanie"

Nagroda dla Jego Magnificencji prof. dr. hab. Wojciecha Nowaka

więcej o Nagroda dla Jego Magnificencji prof. dr. hab. Wojciecha Nowaka

6.07-31.07.2020 Szkoła Letnia na BFSU

Zapraszamy na Szkołę Letnią na Beijing Foreign Studies University, która odbędzie się od 6 do 31 lipca 2020 r. Mamy cztery miejsca dla studentów na bardzo korzystnych warunkach (zwolnienie z opłat za zajęcia i akademiki). Rejestracja rozpoczyna się 11 stycznia 2020 r. Szczegóły znajdują się tutaj.
więcej o 6.07-31.07.2020 Szkoła Letnia na BFSU

20.11 - wykład prof. Dana Korna

Zapraszamy na wystąpienia prof. Dana Korna "Like any other state? Israeli politics, economy and society after 70 years of existence", które odbędzie się w środę (20 listopada) o godzinie 15.00 w sali 1.02 IBiDW. Prof. Dan Korn jest byłym członkiem Knesetu, wykładowcą Uniwersytetu w Tel Awiwie, wybitnym ekspertem specjalizującym się w polityce współczesnego Izraela.
więcej o 20.11 - wykład prof. Dana Korna

Nowa publikacja pracowników IBiDW na temat azjatyckiego modelu rozwoju

Już jest dostępna książka napisana przez pracowników IBiDW pt.: Azjatycki model polityki rozwoju społeczno-gospodarczego. Wybrane aspekty w świetle standardów i doświadczeń Unii Europejskiej pod redakcją Jana Wiktora Tkaczyńskiego i Marka Świstaka. Książka odpowiada na najistotniejsze pytania w zakresie azjatyckiego modelu rozwoju społeczno-gospodarczego z perspektywy europejskiej. Autorzy podjęli się zbadania przyczyn i konsekwencji dynamicznego rozwoju gospodarczego dla ustroju politycznego i gospodarki w Europie oraz w wybranych państwach Dalekiego Wschodu.
więcej o Nowa publikacja pracowników IBiDW na temat azjatyckiego modelu rozwoju