Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu po raz kolejny został wyróżniony certyfikatem "Studia z przyszłością"!

9 kwietnia w Warszawie dr Karolina Rak, zastępca d.s. dydaktycznych Dyrektora IBiDW UJ prof. dr hab. Adama Jelonka odebrała wyróżnienie certyfikatem "Studiów z przyszłością" dla Studiów Azjatyckich.

Konkurs i Program Akredytacyjny pod tą nazwą jest prowadzony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, nadzorowaną przez Ministra Edukacji. Co roku Fundacja przyznaje nagrody dla najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych kierunków i programów studiów, które najlepiej odpowiadają na potrzeby rynku pracy, zgodnie z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

To już kolejne wyróżnienie tego typu dla IBiDW UJ. Poprzednie uzyskaliśmy w marcu 2016 r.

Studia azjatyckie są unikatowym kierunkiem w skali kraju, które łączą obszary nauk społecznych i humanistycznych w odniesieniu do szeroko pojętej Azji oraz Bliskiego Wschodu i Afryki PółnocnejStudia są kierunkiem interdyscyplinarnym, w ramach którego funkcjonują dwa moduły studiów bliskowschodnich: Świat Arabski oraz Izrael oraz sześć modułów dalekowschodnich: Chiny, Japonia, Korea, Indie i Azja Południowa oraz Azja Południowo-Wschodnia i Azja Centralna. I to nie jest nasze ostatnie słowo!

Data opublikowania: 09.04.2018
Osoba publikująca: Rafał Kwieciński
Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu