wydarzenia

15.01.2020 - Debata: "Wybory na Tajwanie"

13.01.2020
Zakład Chin Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ zaprasza na debatę "Wybory na Tajwanie 2020 r." W dyskusji wezmą udział pracownicy Zakładu Chin: Łukasz Gacek, Rafał Kwieciński, Małgorzata Osińska, Ewa Trojnar Termin: 15 stycznia 2020 r. (środa), godz. 15.15-16.30 Miejsce: Kraków, ul. Oleandry 2a, sala 1.05
więcej o 15.01.2020 - Debata: "Wybory na Tajwanie"
wydarzenia

DWM ogłasza konkurs dla nauczycieli akademickich i doktorantów

08.01.2020
Dział Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs dla doktorantów oraz nauczycieli akademickich na wyjazdy na konferencje, szkoły letnie/zimowe oraz krótkie formy kształcenia tj. staże, kursy, warsztaty lub szkolenia, w ramach realizowanego w Uniwersytecie Jagiellońskim projektu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Celem Projektu jest doskonalenie kompetencji i podnoszenie kwalifikacji naukowych poprzez międzynarodową wymianę stypendialną. W ramach ogłoszonego konkursu można ubiegać się wyłącznie o jeden wyjazd. Szczegółowe informacje o konkursie, stawki finansowania oraz lista wymaganych dokumentów i niezbędne linki znajdują się na stronie internetowej DWM pod adresem:
więcej o DWM ogłasza konkurs dla nauczycieli akademickich i doktorantów

Nagroda dla Jego Magnificencji prof. dr. hab. Wojciecha Nowaka

11.12.2019
10 grudnia na uroczystości zamknięcia 2019 International Chinese Language Education Conference organizowanej przez Office of Chinese Language Council International / Confucius Institute Headquarters Hanban, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. Wojciech Nowak otrzymał nagrodę honorową za zasługi dla utworzenia Miejsca Dedykowanego i ciągłe wsparcie dla działalności Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie”, które jest jednostką popularyzującą kulturę chińską na Uniwersytecie i w Polsce. Nagrodę wręczył Minister Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej, Pan Tian Xuejun (na zdjęciu). Tegoroczna konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich światowych Instytutów Konfucjusza odbywała się w Changsha, stolicy prowincji Hunan. RektorWojciech Nowak reprezentował UJ na posiedzeniu Rady Programowej Instytutów Konfucjusza, i jako jedyny członek Rady został także poproszony o wręczenie nagród przedstawicielom innych wyróżniających się Instytutów. Dzięki staraniom JMR Rektora Nowaka trzy lata temu została podpisana umowa na mocy której, dzięki wspólnej inwestycji UJ i Hanbanu, przeprowadzono kompleksowy remont budynku przy ul. Oleandry 2a, stanowiącego obecnie nową siedzibę Instytutu Konfucjusza i Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu. W skład delegacji UJ na konferencję wchodzili także Pełnomocnik Rektora ds. Internacjonalizacji, prof. Adam Jelonek, dr Bogdan Zemanek, dyrektor CJKiKCh UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” ze strony polskiej i pan Han Xinzhong, dyrektor ze strony chińskiej.
więcej o Nagroda dla Jego Magnificencji prof. dr. hab. Wojciecha Nowaka

03.12.2019
Serdecznie zapraszamy na konferencję, której współorganizatorem jest IBiDW UJ. Program znajduje się poniżej. We cordially invite you to the conference co-organized by Institut of the Middle and Far East Study of the Jagiellonian University. The full version of the Conference Agenda may be found below.
więcej o 4-5.12 The Young Generation Confronted with the Security Challenges in Europe and Asia .

5.12 Targi pracy w Auditorium Maximum

03.12.2019
„Szukasz pracy, praktyk? Nie wiesz, gdzie rozpocząć swoją karierę zawodową? Przyjdź i porozmawiaj z przedstawicielami korporacji, przedsiębiorstw, instytucji oraz rekruterami. Bezpośrednie spotkanie z pracodawcami to doskonała okazja na poznanie Twojej przyszłej firmy. Już 5 grudnia w Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33) w g. od 10.00 do 15.00 zapraszamy na Targi Pracy! Być może właśnie tu zdecydujesz o swojej przyszłości! Zapraszamy!” Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2458179024459430/ Link do informacji na stronie: https://biurokarier.uj.edu.pl/targi-pracy/informacje
więcej o 5.12 Targi pracy w Auditorium Maximum

6.07-31.07.2020 Szkoła Letnia na BFSU

25.11.2019
Zapraszamy na Szkołę Letnią na Beijing Foreign Studies University, która odbędzie się od 6 do 31 lipca 2020 r. Mamy cztery miejsca dla studentów na bardzo korzystnych warunkach (zwolnienie z opłat za zajęcia i akademiki). Rejestracja rozpoczyna się 11 stycznia 2020 r. Szczegóły znajdują się tutaj.
więcej o 6.07-31.07.2020 Szkoła Letnia na BFSU

20.11 - wykład prof. Dana Korna

18.11.2019
Zapraszamy na wystąpienia prof. Dana Korna "Like any other state? Israeli politics, economy and society after 70 years of existence", które odbędzie się w środę (20 listopada) o godzinie 15.00 w sali 1.02 IBiDW. Prof. Dan Korn jest byłym członkiem Knesetu, wykładowcą Uniwersytetu w Tel Awiwie, wybitnym ekspertem specjalizującym się w polityce współczesnego Izraela.
więcej o 20.11 - wykład prof. Dana Korna