konferencja: Iran’s destabilizing role in the Middle East

W dniu 8 czerwca 2022 roku w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu odbyła się konferencja Iran's destabilizing role in the Middle East

W Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu odbyła się dnia 8 czerwca 2022 roku mini-konferencja na temat "Iran’s destabilizing role in the Middle East". Specjalnym gościem Zakładu Izraela był Jego Ekscelencja Yacov Livne - ambasador Izraela w Polsce. Po jego dyskusji ze studentami Instytutu odbyło się wystąpienie izraelskiej badaczki zajmującej się Iranem dr Efrat Sopher nt. Iran today in strategic and historical context Iran today in strategic and historical context. Ostatnim punktem programu był panel dyskusyjny moderowany przez dr. Artura Skorka, w którym wzięli udział: dr Stanisław Smoleń - były ambasador Polski w Iraku, dyplomata, znawca BW, dr Efrat Sopher oraz specjaliści z Instytutu: gen. prof. dr hab. B. Pacek i dr hab. P. Turek; prof. UJ. Podczas spotkania omówione zostały następujące zagadnienia: rola Iranu i potencjalne zagrożenia dla regionu, negocjacje dotyczące odnowienia umowy JCPOA, program nuklearny Iranu, rywalizacja izraelsko-irańska i saudyjsko-irańska, relacje Iranu z państwami ościennymi, wpływy irańskie w społecznościach szyickich oraz kwestia relacji izraelsko-chińsko-rosyjskich.

Iran’s destabilizing role in the Middle East_1
Iran’s destabilizing role in the Middle East_2
Iran’s destabilizing role in the Middle East_3
Konferencja Oxford
Kolejna Szkoła Letnia IBiDW - teraz: Azja Południowo-Wschodnia
FAQ dla studentek i studentów 1 roku !
Egzamin TOPIK 2022