Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktorant

mgr Kamil Kozak

mgr Kamil Kozak

e-mail:
dyżur:
czwartek 15.00-16.00, p. -1.12
Notka biograficzna:

Absolwent studiów bliskowschodnich, stosunków międzynarodowych oraz studiów azjatyckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiował również nauki polityczne w Institut d'études politiques de Paris (Sciences Po) oraz język arabski na American University in Cairo. Obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ w dziedzinie nauki o polityce i administracji.

Uczestnik i organizator licznych konferencji naukowych. Publikował artykuły naukowe , popularno-naukowe i publicystyczne („Rzeczpospolita”, „Plus Minus”), poświęcone tematyce bliskowschodniej. Redaktor monografii zbiorowej „Społeczne i polityczne formy oporu na Bliskim Wschodzie”. Stażysta w polskich ambasadach w Paryżu oraz Kairze. 

Jego zainteresowania badawcze obejmują: systemy polityczne, transformacje polityczne oraz stosunki międzynarodowe państw MENA, urbanistykę Bliskiego Wschodu, rozwój turystyki na Bliskim Wschodzie oraz fundamentalizm i ekstremizm muzułmański. Szczególnie interesuje się Marokiem i Egiptem.

Zaangażowany w popularyzację wiedzy o Bliskim Wschodzie – organizuje liczne spotkania i slajdowiska poświęcone kulturze regionu. Prowadzi autorskiego bloga „Kozacki Orient” (na Facebooku i Instagramie). 

Od 2023 roku lektor języka arabskiego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Najważniejsze publikacje naukowe: