IBiDW wzmacnia współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym

W ramach realizacji Strategii rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku oraz Strategii rozwoju Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych do 2030 roku, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu zacieśnia współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Naszym celem jest łączenie teorii z praktyką i umożliwienie studentom zdobycia bezcennego doświadczenia. W tym zakresie w semestrze letnim uruchamiamy dwa unikatowe kursy eksperckie.

Analiza międzynarodowa w Think tanku - warsztaty praktyczne

W ramach kursu studenci nauczą się opracowywać fachowe analizy dotyczące polityki i relacji międzynarodowych. Zdobędą umiejętności krytycznej oceny źródeł i prac innych analityków, a także opracowywania rekomendacji strategicznych. Kurs jest prowadzony przez dr Alicję Bachulską z European Council on Foreign Relations.

Prowadzenie biznesu z partnerami azjatyckimi

Zajęcia poprowadzą pracownicy firmy Inglot. Będą to osoby na co dzień zajmujące się współpracą z firmami z Azji, majce doświadczenie w biznesowym komunikowaniu międzykulturowych. Dodatkowym atutem kursu są zajęcia wyjazdowe w siedzibie Inglot Sp. z o.o., gdzie zorganizowane będą specjalne spotkania z rożnymi działami, panele dyskusyjne i możliwość poznania firmy od wewnątrz.

To tylko początek naszych działań na rzecz intensyfikacji współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dążymy do dalszego rozwoju i inwestowania w programy studiów, które nie tylko wzbogacą edukację naszych studentów, ale także przybliżą ich do realiów i wyzwań współczesnego świata. Stawiamy na praktyczne aspekty nauki, które przygotowują naszych absolwentów do bycia liderami zmian w dynamicznie ewoluującym otoczeniu społeczno-gospodarczym. Więcej informacji o naszych programach studiów można znaleźć pod adresem https://orient.uj.edu.pl/studia

Seminarium naukowe  "Żydzi i muzułmanie w Polsce: Aspekty społeczne, kulturowe i polityczne" 25 kwietnia o godz. 14.00-15.30

Seminarium naukowe "Żydzi i muzułmanie w Polsce: Aspekty społeczne, kulturowe i polityczne" 25 kwietnia o godz. 14.00-15.30

Korean Culture, History and Politics:  Międzynarodowa konferencja online - 22.04.2024