Pan prof. dr hab. Bogusław Pacek został nowym dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego

Wieloletni pracownik Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu został powołany na nowego dyrektora Muzeum Wojska Polskiego

Dnia 20 lutego 2024 roku prof. dr hab. Bogusław Pacek został powołany przez Podsekretarza Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Stanisława Wziątka na nowego dyrektora Muzuem Wojska Polskiego w Warszawie.

Prof. Bogusław Pacek od wielu lat jest związany z Instytutem Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Nasi studenci znają go z takich kursów jak Rywalizacja mocarstw Chin, Rosji i USA, Służby specjalne państw azjatyckich czy chociażby Systemy polityczne państw Dalekiego Wschodu.

Prof. Bogusław Pacek jest generałem dywizji w stanie spoczynku. W przeszłości sprawował liczne funkcje m.in. Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej oraz komendanta-rektora Akademii Obrony Narodowej.

Seminarium naukowe  "Żydzi i muzułmanie w Polsce: Aspekty społeczne, kulturowe i polityczne" 25 kwietnia o godz. 14.00-15.30

Seminarium naukowe "Żydzi i muzułmanie w Polsce: Aspekty społeczne, kulturowe i polityczne" 25 kwietnia o godz. 14.00-15.30

Korean Culture, History and Politics:  Międzynarodowa konferencja online - 22.04.2024

Korean Culture, History and Politics: Międzynarodowa konferencja online - 22.04.2024